Selection of content
Home
About LLW
Partners
Events
Awards
Spotlight
Slovenska stran

SIAE Awards 2007
Anton Grebenšek from Velenje

SIAE awards for learning and knowledge promotion

Search
Name/Title Year Category
                                                                                                                                    2018
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Mirjana Debelak from Kranj
                                                                                                                                     2. Nataša Horvat from Lendava
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. Study circle Lipovci from Beltinci
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     4. Iskraemeco d.d. from Kranj
                                                                                                                                     5. Library Jožeta Udoviča from Cerknica
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2017
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Emilija Erbežnik from Dragomer
                                                                                                                                     2. Minka Kočevar from Dragomlja vas
                                                                                                                                     3. Darja Smrkolj from Zagorje ob Savi
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     4. Working group »Planinstvo za invalide/Osebe s posebnimi potrebami« from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. Municipality of Ajdovščina
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2016
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Zlatan Čordić - Zlatko from Ljubljana
                                                                                                                                     2. Vinko Hlebš from Tržič
                                                                                                                                     3. Janja Urbiha from Kozarišče
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     4. Mladi sejalci znanja - Dobrovoljci from Zagorje ob Savi
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. Ustanova Hiša eksperimentov from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2015
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Rajko Hrvat from Izola
                                                                                                                                     2. Nataša Mohorčič from Vipava
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. The Study Circle Preservation of Cultural Heritage - How they used to live? from Jesenice
                                                                                                                                     4. The Study Circle Our wood - our opportunity
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. General construction company POMGRAD d.d. from Murska Sobota
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2014
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Slavica Borka Kucler from Ljubljana
                                                                                                                                     2. Zdravko Kuhta from Maribor
                                                                                                                                     3. Jurček Nowakk from Domžale
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     4. Gill and Dennis Wraight from Belčji vrh
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. Izola Public Library
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2013
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Jasmina Levičar from Prevorje
                                                                                                                                     2. Marija Imperl from Radeče
                                                                                                                                     3. Mirjana Šibanc from Velenje
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     4. The Study Circle Between History and the Present
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. Kolektor Group d.o.o.
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2012
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Lilijana Pahor from Ljubljana
                                                                                                                                     2. Ljubica Fišer from Sodinci
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. The Ljubljana Society of Deaf and Hearing-Impaired
                                                                                                                                     4. Designers of textiles with elements of traditional textile heritage
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. UPI – Žalec Adult Education Centre
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2011
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Maryan Antich from Radovljica
                                                                                                                                     2. Marija Metlika from Ljubljana
                                                                                                                                     3. Jože Pirh from Novo mesto
                                                                                                                                     4. Roman Pogorelec from Nova Gorica
                                                                                                                                     5. Mirica Vasle from Zabukovica
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     6. PoMoč group from Murska Sobota
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     7. Impol 2000 d.d. Group from Slovenska Bistrica
                                                                                                                                     8. Adult Education Centre Ajdovščina
                                                                                                                                     9. Municipality of Razkrižje
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2010
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Ciril Horjak from Ljubljana
                                                                                                                                     2. Janez Košir from Begunje pri Cerknici
                                                                                                                                     3. Ana Kruder from Slovenska Bistrica
                                                                                                                                     4. Štefka Kustec from Črenšovci
                                                                                                                                     5. Alojz Lipnik from Solčava
                                                                                                                                     6. David Pavlič from Novo mesto
                                                                                                                                     7. Jože Perme from Grosuplje
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     8. Project Learning for Young Adults programme, Radovljica Adult Education Centre
                                                                                                                                     9. Chamber of Craft and Small Business of Slovenia
                                                                                                                                     10. AHA EMMI aluminium processing d.o.o.
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2009
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Faila Pašić Bišić from Jesenice
                                                                                                                                     2. Darko Šarac from Ljubljana
                                                                                                                                     3. Natalija Planinc from Piran
                                                                                                                                     4. Marjan Čenar from Murska Sobota
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     5. Svibno Folk Singers
                                                                                                                                     6. Sv. Jurij ob Ščavnici Society of Rural Women and Girls
                                                                                                                                     7. Pristan (Haven) Society, Koper University of the Third Age
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     8. LEK d.d., Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2008
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Mladen Dudek of Ljubljana
                                                                                                                                     2. Nuša Ilovar of Žalec
                                                                                                                                     3. Zlatka Kolman of Pišce
                                                                                                                                     4. Marina Brezar of Črnomelj
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     5. Mala Gora Study Circle – a place of nice memories and hard work
                                                                                                                                     6. Voluntary cultural mediators in Loški Museum
                                                                                                                                     7. The Art of Story Telling group
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     8. Marta Kopun Košuta of Kontovel near Trieste
                                                                                                                                     9. Marjetka Popovski of Izola
                                                                                                                                     10. Špela Pahor of Piran
                                                                                                                                     11. For Life! working group project
                                                                                                                                     12. Štajerska Tourist Association
                                                                                                                                     13. ORON , Institute for Information, Research, Organising and Planning
                                                                                                                                     14. Zarja Institute for Care and Rehabilitation Following Head Injuries
                                                                                                                                     15. Mercator d. d.
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2007
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Bojan Proje from Ravne na Koroškem
                                                                                                                                     2. Sapana Gandharb from Piran
                                                                                                                                     3. Pavel Novak from Gornja Gomila near Šentjernej
                                                                                                                                     4. Robert Pozderec from Cvišlerje near Kočevje
                                                                                                                                     5. Blaž Kužnik from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     6. Žar Group at Most Society - University of the Third Age Ajdovščina
                                                                                                                                     7. Level 8 computing study group, University of the Third Age Murska Sobota
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     8. Anton Grebenšek from Velenje
                                                                                                                                     9. Dr Zora Tavčar from Villa Opicina near Trieste
                                                                                                                                     10. Sašo Hribar from Vrh pri Višnji Gori
                                                                                                                                     11. Maja Radinović Hajdič from Blejska Dobrava
                                                                                                                                     12. Sonja Hrabar from Koper
                                                                                                                                     13. Danica Kotnik from Radlje ob Dravi
                                                                                                                                     14. Lik Society from Izola
                                                                                                                                     15. Ptuj Adult Education Centre
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2006
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Olga Oserban from Celje
                                                                                                                                     2. Sonja Pungertnik from Ljubljana
                                                                                                                                     3. Tomaž Voršič from Kranj
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     4. Association of Oncological Patients of Slovenia , Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     5. Marija Stanič from Ljubljana
                                                                                                                                     6. Nada Mulej from Žalec
                                                                                                                                     7. Marina Hrs from Manžan, near Koper
                                                                                                                                     8. Metka Zupanek from Domžale
                                                                                                                                     9. Marija Sušnik from Brežice
                                                                                                                                     10. Dr Anica Mikuš Kos from Ljubljana
                                                                                                                                     11. Jože Kopeinig from Tainach/Tinje in Carinthia, Austria
                                                                                                                                     12. Štefan Gorše from Novo mesto
                                                                                                                                     13. Maribor Adult Education Centre
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2005
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Pavla Hudorovac from Črnomelj
                                                                                                                                     2. Primož Bizjan from Horjul
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. The Vrtačarji group from Lesce
                                                                                                                                     4. Ivan Grbec Cultural Society from Škedenj near Trieste
                                                                                                                                     5. Tišina Study Circle from Tišina
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     6. Silvo Šinkovec MA from Ljubljana
                                                                                                                                     7. Boris Bregant from Jesenice
                                                                                                                                     8. Tanja Vilič Klenovšek MA from Ljubljana
                                                                                                                                     9. Igo Gruden from Ljubljana
                                                                                                                                     10. Mentor group for PLYA at the private institution TIN Ljubljana
                                                                                                                                     11. Mladinski ceh Society from Ljubljana, for the Youth Academy programme
                                                                                                                                     12. Radio 94 & NTR Postojna
                                                                                                                                     13. Komunalno podjetje Vrhnika (Vrhnika Municipal Services Co.)
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2004
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Tina Horvat from Murska Sobota
                                                                                                                                     2. Ljudmila Marta Šemerl Šmid MA from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. German language study circle at the University of the Third Age in Ljubljana
                                                                                                                                     4. Beseda slovenske Istre study circle of Marezige
                                                                                                                                     5. Preserving Heritage study circle from Piran
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     6. Danica Cedilnik from Ljubljana
                                                                                                                                     7. Jože Prah from Sevnica
                                                                                                                                     8. Dr Srečko Zakrajšek from Ljubljana
                                                                                                                                     9. Manor Parks of the Šaleška Valley study circle, University of the Third Age from Velenje
                                                                                                                                     10. Emotional Intelligence School programme, CDK Institute from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2003
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. János Göncz from Lendava
                                                                                                                                     2. Dolores Novak from Postojna
                                                                                                                                     3. Tadej Svete from Ljubljana
                                                                                                                                     4. Jože Breznik MA from Maribor
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     5. Literary-theatrical group Tri gracije (Three Graces) from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     6. Dr Jurij Jug from Velenje
                                                                                                                                     7. Ernest Vodopivec from Maribor
                                                                                                                                     8. Viktorija Bevc MA from Ljubljana
                                                                                                                                     9. Marija Saje from Ljubljana
                                                                                                                                     10. The group for the culture of speech - Radio Slovenia
                                                                                                                                     11. Learning Exchange from Ljubljana
                                                                                                                                     12. Society Zreli vedež (Mature Expert) from Ptuj
                                                                                                                                     13. Mitja Čuk fund ONLUS from Opčine, Trieste
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2002
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Jožek Horvat - Muc from Murska Sobota
                                                                                                                                     2. Vera Brgoč from Prestranek
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. Project learning for Young Adults - PLYA Ajdovščina
                                                                                                                                     4. Study Circles at the Folk Highschool Slovenska Bistrica
                                                                                                                                     5. The group for the self-advocating of persons with moderate and severe impairment in their mental development from Draga at Ig
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     6. Srečko Krč from Jesenice
                                                                                                                                     7. Borut Rovšnik MSc. from Ljubljana
                                                                                                                                     8. Dr Ivan Kejžar from Kranj
                                                                                                                                     9. Dušica Kunaver from Ljubljana
                                                                                                                                     10. Andragogic Association, University of the Third Age Velenje
                                                                                                                                     11. The Scout Association of Slovenia
                                                                                                                                     12. Glotta Nova, private educational institution from Ljubljana
                                                                                                                                     13. Regional organisation SFTUA (Slovenian Free Trade Unions Association) Podravje from Maribor
                                                                                                                                     14. The Municipality of Maribor
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2001
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Roy Goreya from Brezje
                                                                                                                                     2. Elizabeta Janota from Prevalje
                                                                                                                                     3. Marjan Račnik from Remšnik
                                                                                                                                     4. Gojka Pajagič Bregar MA from Ljubljana
                                                                                                                                     5. Janez Mrak from Medvode
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     6. The Media and Journalism study group from Ljubljana
                                                                                                                                     7. Kapele Society for Rural Development
                                                                                                                                     8. Gaja Ceramics Society from Postojna
                                                                                                                                     9. ŽKUD Tine Rožanc - folklore group Veterans from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     10. Municipality of Žalec
                                                                                                                                     11. Dr Manca Košir from Ljubljana
                                                                                                                                     12. Murska Sobota Regional Chamber of Small Business
                                                                                                                                     13. Melita Cimerman from Maribor
                                                                                                                                     14. Oton Župančič Library Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    2000
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Marino Kačič from Ljubljana
                                                                                                                                     2. Nevenka Jelen from Šempeter
                                                                                                                                     3. Borut Holy from Ljubljana
                                                                                                                                     4. Jana Košir from Ljubljana
                                                                                                                                     5. Alma Plivac from Jesenice
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     6. Predmeja Village Women Interest Group
                                                                                                                                     7. The Trutamora Slovenica Ensemble from Ljubljana
                                                                                                                                     8. Let's make our town prettier - a Study Circle from Knežak
                                                                                                                                     9. Folk singers from Zabovci, a section of the Markovci Cultural Society
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     10. Štefan Huzjan from Grosuplje
                                                                                                                                     11. Milica Prešeren from Ljubljana
                                                                                                                                     12. The Novo mesto Development and Education Centre
                                                                                                                                     13. Damijan Kljajič from Velenje
                                                                                                                                     14. The Kostel Tourist and Sports Society
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    1999
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Jožica Back from Radovljica
                                                                                                                                     2. Milena Miklavčič from Žiri
                                                                                                                                     3. Benjamin Šmid from Spodnje Gorje near Bled
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     4. Žarek Photography Club from Sežana
                                                                                                                                     5. Group of Study Circle Mentors at the Secondary Trade School in Ljubljana
                                                                                                                                     6. Project Group for Bakery from Škofja Loka
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     7. Anica Uranjek from Medvode
                                                                                                                                     8. St Francis the Salesian Institute for Educational and Cultural Activities from Želimlje
                                                                                                                                     9. The Town Council of Murska Sobota Municipality
                                                                                                                                     10. National Project Unit for Distance Learning, Faculty of Economics from Ljubljana
                                                                                                                                     11. Krka, Novo mesto, Education Centre
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    1998
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Jožica Korenjak from Kromberk
                                                                                                                                     2. Alenka Golob from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. The project council for the training programme, Ljubljana
                                                                                                                                     4. POC Cultural, Artistic and Educational Society from Ajdovščina
                                                                                                                                     5. The Arts Circle from Velenje
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     6. The ELES Educational Centre from Ljubljana
                                                                                                                                     7. Adela Kelhar from Maribor
                                                                                                                                     8. Leda Dobrinja from Lopar at Marezige
                                                                                                                                     9. Alžbeta Cergol from Maribor
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    1997
                                                                                                                                     Category 1
                                                                                                                                     1. Robert Muhič from Črnomelj
                                                                                                                                     2. Marija Debelak from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 2
                                                                                                                                     3. The Keramika group from Ljubljana
                                                                                                                                     4. The Embroidery Group from Slovenska Bistrica
                                                                                                                                     5. The Museum Study Circle from Ilirska Bistrica
                                                                                                                                     6. The Skala group from Ljubljana
                                                                                                                                     
                                                                                                                                     Category 3
                                                                                                                                     7. Radeče Re-education Centre
                                                                                                                                     8. The Adult Education Summer School
                                                                                                                                     9. The Centre for Education at the Faculty of Arts
                                                                                                                                     10. The Learning Exchange in Ljubljana
                                                                                                                                     11. Vitra from Cerknica
                                                                                                                                     12. The Technology Training Centre from Ljubljana
                                                                                                                                     13. The Municipality of Ormož
                                                                                                                                     14. Drežnica Local Community
                                                                                                                                     15. The Town of Slovenj Gradec
                                                                                                                                     

                                                                                                                                     
                                                                                                                                    << Back

                                                                                                                                     
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    Learning parade
                                                                                                                                    •  EAAL project: LP 2013-2015

                                                                                                                                    SIAE Award Winners
                                                                                                                                    •  On SIAE Awards
                                                                                                                                    •  Award winners 2018
                                                                                                                                    •  Award winners 1997-2017
                                                                                                                                    •  Role models attract

                                                                                                                                         
                                                                                                                                       
                                                                                                                                     

                                                                                                                                    (C) 1996-2019 Andragoški center Slovenije, datum zadnje spremembe: 10.06.2019, 13:35, zadetki: 10916935
                                                                                                                                    Računalniška izvedba: Franci Lajovic, grafična zasnova: David Fartek
                                                                                                                                    urednica: mag. Zvonka Pangerc Pahernik